Jak sprawdzić używaną broń.

filjed

Jak sprawdzić używaną broń.

Postautor: filjed » 18 wrz 2017, 12:26

Założyłem ten temat z nadzieją, że bardziej doświadczeni koledzy poinstruują tych mniej doświadczonych (w tym mnie) jak podczas zakupu używanej broni nie zaliczyć wtopy. Czyli na co zwracać uwagę, co i jak sprawdzić, czego absolutnie nie brać, a na co można przymknąć oko. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Awatar użytkownika
Gopher

Re: Jak sprawdzić używaną broń.

Postautor: Gopher » 18 wrz 2017, 14:37

Myślę że trudno dać uniwersalne rady pasujące do wszystkich broni. Może powiesz jaki modele Cię interesują.

Awatar użytkownika
yacoll

Postautor: yacoll » 05 lis 2017, 23:49

Odświeżam temat - myślę, że bardzo ważny.

Ja - czekając na przeprocesowanie mojego wniosku w WPA - przeglądam sobie w wolnych chwilach oferty różnych sklepów, także z bronią używaną. Mam poczucie deja vu z czasów gdy kupowałem swój pierwszy w życiu używany samochód :) Mając zerowe pojęcie dałem sobie wcisnąć strasznego grata, z którym się potem musiałem okrutnie bujać :evil:

W temacie broni stoję mniej więcej w tym samym miejscu :mrgreen:

Konkretne pytanie: jakiego rusznikarza w Poznaniu możecie polecić? Czy są tacy, którzy odpłatnie dokonuję przeglądu/wyceny broni przed zakupem?

No i oczywiście porady o które prosił kolega - mile widziane. Sam namierzyłem taki oto artykuł ale on dotyczy głównie (albo nawet wyłącznie) broni myśliwskiej:

http://www.ciupis.pl/porady/pr16/pr16.htm

Awatar użytkownika
yacoll

Postautor: yacoll » 06 lis 2017, 0:06

Z tego co mi podpowiada Google to w Poznaniu mamy raptem 3 zakłady rusznikarskie (!!!)

• A. Adamkiewicz (Os. Piastowskie)
  • W. Bartkowiak (Sołacz)
  • J. Szymkowiak (Antoninek)

Jakaś nisza totalna... :?

filjed

Postautor: filjed » 06 lis 2017, 0:12

Jest jeszcze to, ale za Poznaniem: http://tobys-rusznikarstwo.pl/

Wróć do „Warsztat”