WPA Poznań

Marconi

Re: WPA Poznań

Postautor: Marconi » 13 cze 2018, 8:49

Nie chcieli potwierdzenia startów.
W zeszłym miesiącu, wydali pozwolenie na 10 szt. do celów sportowych bez jednego telefonu.

A tak przy okazji, to czytając informację o tym, że może zmienić się ustawa na bardzo dla nas niekorzystną,
zachęcam do wystąpienia najpierw o sportowe do celów kolekcjonerskich, dostrzelanie różnych konkurencji i dopiero potem wystąpienie o możliwie największą liczbę do celów sportowych.

Może być tak, że naszych pozwoleń już później nie będzie się dało rozszerzyć.

Awatar użytkownika
Camillo87

Postautor: Camillo87 » 14 cze 2018, 19:40

Jeżeli masz na koncie jakieś starty, to na pewno nie zaszkodzi jak dorzucisz.

Marconi, nie czytałem jeszcze projektu, ale kolekcja podobno miałaby być zlikwidowana.
Mam jedynie nadzieję, że nie zastosują prawa wstecz, ale jak to czas pokazał PiSuarom wszystko wolno.
0.177, 0.22LR, 9x19, 12ga

Topek

Postautor: Topek » 14 cze 2018, 21:20

Ode mnie zażądano przedstawienia startów do pozwolenia do celów sportowych, pomimo że nie wychylałem się poza standardowe 5+10.
Ale nie mam pełnego PKS na patencie, tylko PK.

W rozmowie telefonicznej usłyszałem że nie pasuje im "zdublowanie" rodzaju broni, tzn. że, pomimo iż decyzję dostanę bez podziału, niejako rozpisują to sobie jako 1xPBZ + 1xPCZ + 1xKBZ + 1xKCZ + ...no właśnie. I tu na końcu chcieliby strzelbę, a nie mam. Więc jeżeli chcę coś "zdublować", to muszę się wykazać. Jak nie będą zadowoleni, obetną mi sport do 4 egzemplarzy.

Jest to jakaś logika ;-)

Cośtsm dosłałem, napisałem pismo, sprawa trwa.

buiosu

Postautor: buiosu » 16 cze 2018, 20:19

Mi na piśmie wysłali prośbę o docelowe konkurencje i starty z ostatnich 12 miesięcy. Nie miałem, ale nie było problemu.

Lukasz_K

Postautor: Lukasz_K » 10 lip 2018, 19:44

Koledzy, jak to jest z decyzjami? Na jednym piśmie składałem trzy wnioski - o pozwolenie do celów sportowych, sportową do celów kolekcjonerskich, oraz o dopuszczenie. Dziś otrzymałem legitymację osoby dopuszczonej wraz z decyzją, ale pozwoleń wciąż nie ma. Przychodzą osobno?

Awatar użytkownika
Gopher

Postautor: Gopher » 11 lip 2018, 8:33

Tak, to normalne.

Lukasz_K

Postautor: Lukasz_K » 11 lip 2018, 12:38

Dzięki. To w sumie logiczne, ale wolałem się upewnić :)

Awatar użytkownika
FunkyKoval

Postautor: FunkyKoval » 11 lip 2018, 18:15

Każde z rodzajów pozwoleń trafia na inne biurko.

Lukasz_K

Postautor: Lukasz_K » 16 lip 2018, 19:40

Pozwolenie na sportową do celów kolekcjonerskich doszło bez problemu ( 10 szt :D ), ale jeśli chodzi o sportową to dali mi 7 dni na "doprecyzowanie swojego wniosku poprzez wskazanie o jaki rodzaj broni (pistolet, karabin) Pan się ubiega, oraz wskazanie sposobu wykorzystania (konkurencji strzeleckich) każdej jednostki broni, o której posiadanie Pan się ubiega." Też tak mieliście? Co im najlepiej napisać aby było ok? Zależy mi aby nie było podziału. Wykaz konkurencji z ostatnich zawodów? Np. coś takiego?

Pistolet sportowy - odległość 25m
Pistolet centralnego zapłonu - odległość 25m
Karabin sportowy - odległość 50m
Karabin centralnego zapłonu – odległość 50m
Strzelba gładkolufowa 2x5- 10 metalowych poperów do ostrzelania

Awatar użytkownika
Camillo87

Postautor: Camillo87 » 21 lip 2018, 22:36

Napisz, że na wstępie potrzebujesz:
Pistolet BZ
Pistolet CZ
Karabin BZ
Karabin CZ
Strzelba gladkolufowa.
Możesz napisać, że w tych konkurencjach w chwili obecnej bierzesz udział, ale planujesz rozwijać swoje umiejętności strzeleckie poprzez starty w konkurencjach dynamicznych, wiec prosisz o zniesienie podziału na powyższe rodzaje broni w celu swobodnego doboru potrzebnych Ci jednostek.
Ja chyba jeszcze napisałem, że w przyszłości istnieje duże prawdopodobieństwo, że będę brał udział w konkurencjach dynamicznych w różnych klasach sprzętowych, co będzie wiązało się ze złożeniem wniosku o rozszerzenie pozwolenia.
Jeżeli masz starty w konkurencjach, które napisałeś, to już w ogóle fajnie.

P.S. Pozwolenia dostaniesz jak pójdziesz zarejestrować pierwsze jednostki.
0.177, 0.22LR, 9x19, 12ga

Wróć do „Jak zdobyć i nie stracić pozwolenia?”