Kursy instruktorskie

buiosu

Kursy instruktorskie

Postautor: buiosu » 20 sie 2018, 10:53

Szukając dostępnych terminów u nas i gdziekolwiek na prowadzącego strzelanie, trafiłem na coś takiego:
KURS INSTRUKTOR STRZELAŃ BOJOWYCH - STRZELANIA SPECJALNE
KURS INSTRUKTOR SPORTU STRZELECKIEGO
Termin: 12.V.2018 - 22.VII.2018 WARSZAWA [to chyba weekendami ;) - buiosu]
Absolwentom kursu wydaje LEGITYMACJĘ Polski Związek Strzelectwa Sportowego ( PZSS )

Ma to jakąś wartość? Czy jeżeli w przyszłości ktoś chciałby też uczyć, to jest to konieczność?

Awatar użytkownika
Gopher

Re: Kursy instruktorskie

Postautor: Gopher » 20 sie 2018, 17:00

Kurs może być dowolny - po deregulacji nie ma większego znaczenia. Liczą się wiedza i umiejętności. Nawet legitymacja PZSS jest warta tyle co papier na którym ją wydrukowano (mogę Ci przy piwie kiedyś opowiedzieć o tym jakie "beznadziejne przypadki" widziałem na renomowanym kursie). Jeśli chcesz pracować jako instruktor to musisz posiadać nie papier a:
Ustawa o sporcie pisze: wiedzę, doświadczenie i umiejętności niezbędne do wykonywania zadań trenera lub instruktora sportu;

To ułatwia dowolny papier wydany przez legalnie działającą firmę szkoleniową - jako "dupokrytka". Legitymacja PZSS potrzebna jest jedynie jakbyś chciał klub zakładać (ale możesz zatrudnić na 1/16 etatu dowolnego instruktora PZSS więc to tez niekonieczne).

"Kartonowych mistrzów" po kursach u super komandosów to ja już widziałem w swojej karierze kilku i żaden nie był nawet przyzwoitym prowadzącym strzelanie, nie mówiąc już o byciu instruktorem.

buiosu

Re: Kursy instruktorskie

Postautor: buiosu » 20 sie 2018, 17:27

Sprawa wyjaśniona dosadnie. :)
Dzięki!

Wróć do „Z życia Zbrojowni”