WPA Poznań zwyczaje/praktyki/dewiacje/wariacje

Awatar użytkownika
FunkyKoval

WPA Poznań zwyczaje/praktyki/dewiacje/wariacje

Postautor: FunkyKoval » 08 mar 2017, 7:10

Opłaty za dodatkowa legitymację.
Faktem stało się pobieranie opłat za legitymację wykraczające ilościowo poza ilość przyznanych w decyzji ilości broni.
Opłata wynosi 17 PLN.
Dodatkowo wprowadzono legitymacje "dedykowane" tzn. do sportowej i kolekcjonerskiej.
Co to znaczy? Jeśli masz dwie decyzje , to dostajesz dwie legitymacje.
Jeszcze jedna sprawa, i tu zapraszam do dyskusji.
Pouczenie o zakazie strzelania z broni kolekcjonerskiej. Pouczenie jest ustne, ale kwitowane podpisem podczas wręczania legitymacji. Może mi ktoś podać jakikolwiek akt prawny mówiący o tym? Ja jakoś w UoBiA czegoś takiego nie wiedzę.

Mikolaj79

Re: WPA Poznań zwyczaje/praktyki/dewiacje/wariacje

Postautor: Mikolaj79 » 08 mar 2017, 16:30

Broni kolekcjonerskiej nie można nosić (tzn. podczas przemieszczania się z bronią nie może być załadowana, magazynek powinien być pusty i odpięty).

Strzelać z broni do celów kolekcjonerskich oczywiście można.

JędrzejSieracki

Postautor: JędrzejSieracki » 08 mar 2017, 18:12

FunkyKoval pisze:Jeszcze jedna sprawa, i tu zapraszam do dyskusji.
Pouczenie o zakazie strzelania z broni kolekcjonerskiej. Pouczenie jest ustne, ale kwitowane podpisem podczas wręczania legitymacji. Może mi ktoś podać jakikolwiek akt prawny mówiący o tym? Ja jakoś w UoBiA czegoś takiego nie wiedzę.

Jest to żądanie bezprawne. Jeden z członków stowarzyszenia już to nam zgłosił. Zapytamy o podstawę prawną.

pog

Postautor: pog » 20 cze 2018, 17:10

to trzeba zrobic dopisek ....niniejszym oswiadczam , iż przy wreczaniu legitymacji odbyła sie luzna i towarzyska rozmowa dot. broni klekcjnerskiej. nie zrozumiałem przekazu tejze rozmwy. jezeli miałą charakter pouczenia lub wykładni prawa to proszę o przesłanie stsownegoo pisma z własciwą podstawą prawną"
z powaznienim
kowalski
:)

Ostatnio przesunięty w górę 20 cze 2018, 17:10 przez: Anonymous.

Wróć do „Jak zdobyć i nie stracić pozwolenia?”